Čo od Vás budeme žiadať pri preberaní detí prvý deň? Ako prebieha príchod do tábora a prvá noc? Čo s rožkom z domu, čo s mobilom a čo si dať v bufete? Čo nechať doma a koľko peňazí si vziať zo sebou? Ako budeme bývať, ako sa umývať, či bude zdravotník a hlavne ako nás prísť navštíviť bez plaču!

Pri príchode k autobusu, alebo priamo na táborisko budeme od vás potrebovať vyhlásenie rodiča a lekára o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa (podpísané rodičom alebo zodpovednou osobou najneskôr jeden deň pred nástupom do tábora a ošetrujúcim lekárom najskôr jeden mesiac pred nástupom do tábora, v zmysle vyhlášky MZSR 526/2007) a neoverenú fotokópiu Zdravotného preukazu dieťaťa. V prípade potreby, Vami popísané (vytlačené na A4) zdravotné problémy, lieky, užívanie a iné potenciálne zdravotné riziká.

Link na zdravotné prehlásenie, nájdete tu.

V Bratislave je zraz je o 14:00 hod. v deň odchodu pri Ikei na parkovisku „D“ pre autobusy. Autobus bude označený ceduľkou CK Boomerang. Ak ste poplatok za dopravu neplatili na účet, prosíme vás uhraďte ho priamo dopravcovi vo výške 28 Eur.

Začiatok tábora je o 17:00 hod. na Kremnických Baniach priamo pri Strede Európy. Budú vás tam čakať naši vedúci spolu s našou zdravotníčkou, ktorý preberú vaše dieťa, všetky veci, zdravotné prehlásenie a kópiu kartičky poistenca.
Tábor začína spoločnou vychádzkou do okolia tábora, kde zároveň začína táborový program. Deti budú zo sebou potrebovať malý ruksačik s fľašou na pitie a malou desiatou. Deti budú prichádzať do tábora okolo 18:30. Všetky veci budú deťom prevezené do tábora, kde si ich neskôr nájdu a ubytujú sa.
Strava:
Deti sa po príchode do tábora začínajú stravovať večerou, ktorá je o 19.00 hod. Prosíme rodičov, aby deťom pribalili jedlo, ktoré im vystačí v príchodový deň do tejto hodiny. Nemusíte pribaľovať jedla priveľa. Jedlo, hlavne potraviny so zárukou, ktoré deti nezjedia do tejto hodiny budeme kontrolovať a likvidovať. Je to postup v súlade s vyhláškou o organizovaní tábora.
Prvá noc:
Aklimatizácia: Deti môžu prvý deň cítiť určitú neistotu zo zmeny prostredia a z nových detí. Je to veľký rozdiel oproti domovu, spať v spacáku na drevenej posteli s ďalšími novými deťmi. Niektoré deti môžu mať problém prvú noc zaspať, alebo sa ráno zobudiť a to kvôli zmene prostredia, alebo vzrušenia z takéhoto pobytu. Môže sa stať, že nebudú hneď prvý deň vedieť čo si o tom myslieť, prípadne sa budú cítiť mierne diskomfortne a môže sa stať, že Vám zavolajú a budú žiadať o návrat domov.
Je veľmi dôležité nechať pôsobiť našich vedúcich a vôbec celé prostredie, nechať deťom trochu času na aklimatizáciu. Deti si obyčajne hneď na ďalší deň zvyknú, čomu prispieva individuálny prístup našich profesionálnych vedúcich. Je už takmer legendárne ako si deti, ale aj dospelý nemôžu znovu zvyknúť na normálnu posteľ po dlhšom pobyte v „na prérii“. S hrdosťou hovoríme o tom, že kto raz okúsi takéto táborenie, nebude sa ho chcieť nikdy vzdať!

 

Vzhľadom na charakter tábora odporúčame do kufra, batoha, či cestovnej tašky okrem iných vecí pribaliť aj nasledovné:
Na oblečenie: Krátke a dlhé nohavice, teplákovú súpravu, tričká, sveter, spodnú bielizeň a ponožky na každý deň, nepremokavú bundu alebo pršiplášť, počas horúčav je veľmi dôležitá čiapka, plavky, športovú obuv, letnú obuv, pevnú turistickú obuv, prípadne gumáky.
Ostatné dôležité veci: Uterák, mydlo, šampón, zubná kefka a pasta, karimatka, spací vak, vankúšik, deka, plechový hrnček, baterka (s novými batériami), opaľovací krém, repelent (nie sprej – býva na nich varovanie, aby ho nepoužívali deti!).
Je lepšie nechať doma!: Drahé oblečenie, nožík, elektroniku, mobilné telefóny, šperky a iné cennosti, malovátka a parfémy. Na základe dlhoročných skúseností, sa nám opakovane potvrdzuje, že kazia táborovú atmosféru. Je zbytočné, aby malo zo sebou dieťa telefón či MP3 player, pretože ak sa im nepoškodí, tak sa vybijú baterky a nebudú ho môcť použiť tak či tak. Zo všetkého najviac je však škoda, pokiaľ dieťa namiesto krásneho indiánskeho večera plného gitarovej hudby a hviezd na oblohe počúva MP3 prehrávač a separuje sa od ostatného diania v tábore. Je to škoda pre dieťa, rodičov a aj organizátorov tohto jedinečného podujatia. Deti v tábore nebudú potrebovať žiadnu elektroniku a bola by škoda, keby sa im niečo cenné pokazilo a stratilo. Táborový telefón bude k dispozícii pre rodičov, aby kontaktovali svoje dieťa.
Peniaze: Odporúčaná suma, ktorú budete nechávať pre dieťa na bežné výdavky sa pohybuje od 10 do maximálne 40 EUR. Za tieto peniaze si deti môžu kúpiť drobný spotrebný tovar v táborovom bufete alebo ich môžu a budú používať na iné výdavky (výlet na kúpalisko – cca 2 Eura, zmrzlina a iné.). Peniaze si môžu uschovať deti alebo ich môžete dať uschovať priamo zodpovednému vedúcemu na to určenému pri nástupe dieťaťa do autobusu alebo pri osobnom odovzdávaní dieťaťa. Peniaze sú uschované v obálkach v uzamknutej skrinke – sejfe.
Ubytovanie:
Tee-pee: Je to stáročiami odskúšané ubytovanie. Určite doň neprší pokiaľ stan ovláda skúsený táborník. V prípade nepriaznivého počasia sa dá manipulovať s chlopňami a priamo v stane založiť oheň tak, že sa deti môžu ísť vyzliecť do tričiek aj keby bolo vonku 10 stupňov. V každom tee-pee je ubytovaný jeden vedúci, ktorý je za deti zodpovedný. V noci, keď sa nejaké dieťa zobudí a chce ísť na záchod, najprv musí zobudiť vedúceho, ktorý ide s ním. Spí sa na drevených posteliach (cca. 10cm nad zemou), na ktoré sa položia karimatky a spacáky. Deti si svoje veci nevybaľujú, a tak sa nám najviac osvedčilo, keď si dieťa veci dovezie v kufri. Kufor potom slúži ako polička na veci. Pod kufor sa položí drevená podložka alebo igelit. Do jednotlivých týpiek sa deti rozdeľujú podľa pohlavia a veku a nie podľa príbuzeneckých, či iných vzťahov.
Hygiena: Deti dodržiavajú a sú vedené k hygienickým návykom aj v tábore. Pri sprchovaní je zabezpečená teplá voda. Inak sa deti umývajú vo vojenských umývarkách, ktoré sú zásobené nezávadnou vodou.
Zdravotník: V tábore je počas všetkých turnusov k dispozícii zdravotník s potrebnou kvalifikáciou. Zdravotník má na starosti dodržiavanie hygienických predpisov v kuchyni, na toaletách, v umývarke a v prípade potreby má na starosti karanténne stany.
Táborový bufet: Táborisko bude mať vlastný táborový bufet, kde si deti môžu nakúpiť spotrebný tovar.
Návštevy: Rodičov žiadame aby dodržali čas návštevy od 07.00 do 20.00 hod. s možnosťou individuálneho výletu s dieťaťom, aj mimo programu a miesta tábora. Návšteva musí byť realizovaná rodičom dieťaťa a v prípade iných osôb potrebujeme súhlas od rodičov.
Telefonický kontakt: Volať môžete deťom počas tábora na táborový telefón 0940 177 025 . Najlepší čas pre hovor je počas večere a večerného programu, kedy je vždy celý tábor spolu.
Kontakt s dieťaťom

Prosíme všetkých rodičov, aby obmedzili telefonické hovory na max. 3 minúty a netelefonovali deťom každý deň, pretože telefonáty môžu nabúravať deťom náladu a spôsobovať smútok za domovom.

Odporúčame všetkým vyuužiť táborovú poštu a poslať deťom dopis na info@indiani.sk. Email následne deťom vytlačíme a požiadame ich aby vám odpísali. Dopis odfotíme a pošleme vám mms, alebo email. Je to omnoho krajšia a veselšia forma komunikácie a umocní zážitok z tábora aj pre rodičov.

Pokiaľ máte možnosť a chuť podporiť náš tábor, máme zopár nápadov na to, čo sa môže u nás zísť:

Na program v tábore nám určite pomôže:
– staré oblečenie, starú posteľnú bielizeň použiteľnú na program – stavbu strašiakov, handričky na ručne práce, staré ihly, bavlnky nitky a podobne.
– Nepotrebný kancelársky papier, ceruzky, farbičky, lepidlo, staré propagačné perá – čokoľvek podobné nám pomôže zlepšiť naše kreácie na aktivite “Ručné Práce”.
– Staré mužské košele – vyrábame z nich indiánske košele pre celý tábor a stala sa u nás z toho už táborová tradícia a všetci nosíme ozdobené rozfranforcované košele ?
– Biele tričko, alebo látku – na batikovanie.
– Staré nevyužité športové vybavenie – lopty, pálky, spoločenské hry – ak máte doma v skrini či pivnici bedminton zo sedemdesiatych rokov, určite prišiel jeho indiánsky čas. Mnoho krát nás rodičia obdarujú rôznymi starými loptami a všetkým možným čo doma nájdu.
– Staré taniere, príbory, hrnčeky, hrniec – v našom tábore máme skoro každý tanier iný a je to veľmi pekná a zaujímavá kolekcia. Okrem toho že naše gramblavé indiánske ručičky pravidelne posielajú toto vybavenie k “Veľkému Duchovi” a teda musíme taniere stále zháňať a kupovať, riady sa zídu na takmer každej aktivite ako varenie v prírode, čajovňa, ručné práce a podobne!
Za všetky dary vopred veľmi pekne ĎAKUJEME!!! V prípade akýchkoľvek otázok nás prosím neváhajte kontaktovať!

Telefónne číslo priamo do tábora je : 0940 177 025

GPS súradnice: 48.743660, 18.913686